پرتال جامع سنت | مودت اهل بيت (ع)+سند

پرتال جامع سنت

شرحی بر تاریخ تحلیل نشده اسلام

مودت اهل بيت (ع)+سند

قُل لَّا أَسْأَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبَى وَمَن یَقْتَرِفْ حَسَنَةً نَّزِدْ لَهُ فِیهَا حُسْنًا إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ شَکُورٌ 
... بگو: «من هیچ پاداشى از شما بر رسالتم درخواست‌نمى‏کنم جز دوست‏داشتن نزدیکانم ( اهل بیتم); و هر کس کار نیکى انجام‌دهد ، بر نیکى‏اش مى‏افزاییم; چرا که خداوند آمرزنده و سپاس‌گزار است.
مسلّم است که فرد داغدار را با مصیبت‌اش رهانمی‌کنند. علی‌الخصوص دوست‌داران ایشان چنین نمی‌کنند. پیامبر صلّی‌الله‌علیه‌وآله خدا از دنیا رحلت‌کرده و نزدیکان‌اش در سوگ او می‌سوزند.
..... وأتى عمر الخبر فأقبل إلى منزل النبی صلى الله علیه وسلم فأرسل إلى أبى بکر وأبو بکر فی الدار وعلی بن أبی طالب علیه السلام دائب فی جهاز رسول الله صلى الله علیه وسلم فأرسل إلى أبى بکر أن اخرج إلی فأرسل إلیه انى مشتغل إلیه انه قد حدث أمر لا بد لک من حضوره فخرج إلیه .(تاریخ طبری،ج 2، ص 456)
باز عمر پیام‌می‌فرستد: «موضوعی پیش‌آمده که حضور تو واجب و ضروری است.» پس از این ابوبکر بیرون‌می‌آید و به اتّفاق هم به سوی سقیفه می‌روند.

  آیا این از دوستی و مودّت است که اهل‌بیت پیامبر صلّی‌الله‌علیه‌وآله و اقربای او را در آن شرایط با آن مصیبت عظما تنهاگذارده، و هر یاری و امدادی را فروگذارکنند و به سوی سقیفه بشتابند؟!

1- رعایت ادب اسلامی و رسم الخط فارسی ضروری است
2-برای استفاده از مزایای خاص سایت پیشنهاد میشود وارد شوید و نظر خود را ارسال نمایید