پرتال جامع سنت | گنبد روي قبر عثمان!+سند

پرتال جامع سنت

شرحی بر تاریخ تحلیل نشده اسلام

گنبد روي قبر عثمان!+سند

گنبد بزرگی که بنی امیه بر روی قبر عثمان ساختند.
ابن کثیر دمشقی سلفی شاگر ابن تیمیه حرانی در کتاب معتبر البدایۀ والنهایه می‌نویسد:
وأما موضع قبره فلا خلاف أنه دفن بحش كوكب شرقي البقيع وقد بنى عليه زمان بني أمية قبة عظيمة وهي باقية إلى اليوم قال الإمام مالك رضي الله عنه بلغني أن عثمان رضي الله عنه كان يمر بمكان قبره من حش كوكب فيقول إنه سيدفن ههنا رجل صالح.البدایه والنهایه ج10 ص324
اما جای قبر عثمان. شکی نیست که او در حش کوکب در شرق قبرستان بقیع دفن شده و از زمان بنی امیه قبه بزرگی بر قبر او بنا شده است که تا کنون (قرن هشتم) باقی است. امام مالک گفته: به من خبر رسیده است که عثمان از مکان قبر خود در حش کوکب عبور می‌کرد و می‌گفت: به زودی در این جا مرد صالحی دفن خواهد شد!!!
 
این مطلب ثابت می‌کند که بنی امیه همگی مشرک بوده‌اند؛ چون بر روی قبر عثمان گنبد بزرگی ساخته‌اند و از دیدگاه وهابی‌ها این کار شرک اکبر است . صحابه و تابعینی که این قضیه را دیده‌اند و اعتراض نکرده‌اند، آن‌ها هم مشرک شده‌اند. مسلمانانی که تا قرن هشتم این گنبد را سالم نگه داشته‌اند، همگی مشرک بوده‌اند. خود ابن کثیر که این مطلب را نقل کرده و رد نکرده است، مشرک و اشاعه دهنده شرک بوده است.
همچنین طبق این روایت، عثمان علم غیب داشته و می‌دانسته که به زودی شخص صالحی (خودش) در آن جا دفن خواهد شد!!! . و چه قدر صالح بود این عثمان نعثل .

1- رعایت ادب اسلامی و رسم الخط فارسی ضروری است
2-برای استفاده از مزایای خاص سایت پیشنهاد میشود وارد شوید و نظر خود را ارسال نمایید