اماکن تخریب شده وهابیت + سند

آنچه که مسلم به نظر می رسد از این قرار است که بر هم زدن نظم سیاسی کشور سوریه نه تنها به لحاظ سیاسی و نظامی سایر کشورهای منطقه و به خصوص همسایگان این کشور را تحت الشعاع قرار می دهد، بلکه خطر دیگری نیز این روزها متوجه کشورهای منطقه شده است که عبارت است از یک جنگ تمام عیار مذهبی و دینی.
به گزارش بولتن نیوز، تعرض به ساحت قدسی حرم عقیله اهل بیت حضرت زینب سلام الله علیها، پرده دیگری از اهداف پشت پرده حمله به سوریه و معارضین تروریست را به نمایش گذاشت که خطر آن اگر بیشتر از مشائل نظامی و امنیتی نباشد، کمتر از آن نیز نیست.
تبارشناسی تروریست های سوری حکایت از آن دارد که بنیان های معرفتی وهابی و سلفی در آنها تبلور دارد و همین موضوع است که خطر جنگ مذهبی را تقویت می نماید.
نگاهی به سیر هتک حرمت به قبور مقدس در سوریه نیز نشان می دهد که این افراد تنها مقدسات تشیع را مورد هدف قرار نداده اند بلکه حتی نزدیک ترین صحابه پیامبر اسلام نیز از این خطر مصون نمی باشد.
دقیقا چند ماه قبل بود که قبر «حجر بن عدی» از نزدیک ترین صحابه پیامبر اسلام نیز مورد تخریب و هتک حرمت این افراد قرار گرفت که در آن برهه از زمان نیز سکوت مجامع بین المللی اسلامی سوالاتی فراوانی را برانگیخت.
بررسی اسامی اماکن مقدسی که توسط وهابیون تخریب شده است نشان از اوج انحراف عقیدتی در این فرقه ضاله دارد که در آن حتی اسامی اماکن مقدس سایر ادیان نیز به چشم می خورد و مختصری از آن بدین شرح است:

- تخریب بارگاه ائمه بقیع در قبرستان بقیع
- تخریب حرم امام حسین(علیه السلام)
- تخریب حرم همسران پیامبر
- تخریب مسجد سلمان
- تخریب مسجد البغله
- تخریب خانه حمزه(علیه السلام)
- تخریب حرم ابوذر و ربذه
- تخریب مسجد تنیة الوداع
- تخریب مسجد الرایة (پرچم)؛
- تخریب خانه امام سجاد(علیه السلام)
- تخریب حرم حضرت حوا(سلام الله علیها)
- تخریب حرم عبدالله پدر پیامبر
- تخریب حرم دختران رسول خدا
- تخریب محله و کوچه ی بنی هاشم
- تخریب حرم حلیمه دایه ی پیامبر (صلی الله علیه وآله)
- تخریب خانه ی حضرت زهرا(سلام الله علیها) در مکه
- تخریب مصلای رسول خدا (صلی الله علیه وآله) در کنار کعبه
- تخریب حرم مطهر امامی‌ن عسكر یین در سامرا
- تخریب مسجد و ضریح علی بن امام صادق(علیه السلام)
- تخریب خانه ام هانی محل شروع معراج پیامبر(صلی الله علیه وآله)
- تخریب حرم اجداد پیامبر عبدمناف و هاشم و عبدالمطلب
- تخریب شعب ابی طالب جایگاه نفس الزکیه در مکه مکرمه
- تخریب حرم بستگان ائمه و رسول خدا تخریب حرم مادر پیامبر
- تخریب مسجد عتبان بن ملک که مصلای رسول خدا (صلی الله علیه وآله) بود
- تخریب جاده ای که غار حراء را به مسجد الحرام وصل می‌ کرد
- تخریب خانه ی تولد حضرت رسول خدا(صلی الله علیه وآله) در پشت کوه صفا
- تخریب مقبره ی حضرت خدیجه (سلام الله علیها) تخریب جایگاه شق القمر
- تخریب خندقی که در جنگ خندق به دست مسلمی‌ن کنده شده بود
- تخریب دیوار دور شهر مدینه که توسط عضدالدوله دیلمی‌ بنا شده بود
- تخریب حرم ام البنین تخریب حرم آمنه بنت وهب و مادر پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله)
- تخریب مسجد جواثا اولین مسجدی که بعد از مسجد النبی در آن نماز جمعه برگزار شد.
تخریب نشانه ورود و خروج فاطمه بنت اسد مادر امی‌رالمؤمنین پس از تولد آن حضرت از کعبه
- تخریب خانه امام صادق(علیه السلام) که سابقاً منزل حارثة بن نعمان بود و محل ازدواج های پیامبر(صلی الله علیه وآله)
- تخریب حرم ابراهیم پسر پیامبر که در زمان رسول خدا ساخته و خود رسول خدا با دستان خودشان آن را تعمیر نمودند و عثمان بن مظعون
- تخریب حرم ابوطالب یار باوفای پیامبر و فاطمه بنت اسد که پیامبر شخصاً آن را ساخته بودو زیارت گاه قرار داد
- تخریب حرم اصحاب رسول خدا همچون جابر بن عبدالله و مقداد و اسامه و سعد بند معاذ و بیست نفر دیگر از صحابه ایشان
- تخریب مسجد ردالشمس؛ همان مسجدی است که در آن خورشید به دستور پیامبر(صلی الله وعلیه وآله) و به اذن خدا به وسط آسمان آمد تا حضرت علی(علیه السلام) نماز عصرش را در زمان فضیلتش به جا آورد. مکانی در کوه ذباب بود که پیامبر خدا (صلی الله علیه وآله) از آنجا بر کندن خندق نظارت می‌ کردند
- تخریب مسجد حضرت عباس بن علی(علیه السلام) در روستای مطیرفی در احساء/ مسجد جوانان در احساء، دومین مسجدی که پس از مسجد رسول الله در آن نماز جمعه برگزار شد
- تخریب حرم مطهر شهدای احد و حمزه سیدالشهدا(علیه السلام) عمو و برادر رضاعی پیامبر(صلی الله علیه وآله)؛ پیامبر(صلی الله علیه وآله) در داغ عموی بزرگشان فرمود: از این روز سخت تر در زندگی شان نخواهند داشت.
- حرم مطهر شهدای فخ که به فرماندهی حسین بن علی(علیه السلام)، نسل چهارم امام مجتبی(علیه السلام) صورت پذیرفت. این واقعه 108 سال بعد از واقعه ی کربلا علیه بنی عباس اتفاق افتاد که امام جواد(علیه السلام) در وصف آن مصیبت عظیم می‌ فرمایند: بعد از واقعه ی کربلا هیچ کشتاری عظیم تر از واقعه ی فخ نبود.
-تخریب حرم شهدای حره که دو سال بعد از واقعه کربلا و حمله ی یزید به مدینه در دفاع از مدینه الرسول به دست سپاه انبوه شام به شهادت رسیدند و بعد از شهادت آنان، به مدینه حمله کردند و موجب شد تا هزاران تن از مردم مدینه در خون خود غلط بزنند.
- تخریب مقبره حضرت عیسی(علیه السلام) از پیامبران الهی در روستای اوجام در فطیف تخریب قبور شهدای بدر که بنای یادبود آن به دست شخص رسول خدا ساخته شده بود.
- تخریب خانه حضرت خدیجه (سلام الله علیها) که جایگاه نزول وحی و محل تولد حضرت زهرا(سلام الله علیها) و محل ازدواج رسول خدا (صلی الله علیه وآله) و محل رحلت حضرت خدیجه(سلام الله علیها) و محل زندگی پیامبر(صلی الله علیه وآله( تا روز هجرت بود. در این خانه اتاقی بود که خزینه ی حضرت خدیجه (سلام الله علیها) بود که همه وقف اسلام شد. بعد ها زهرای اطهر در این اتاق می‌ نشست و شخصاً گندم آسیاب می‌ کرد و نان می‌ پخت و سختی ها را متحمل می‌ شد. اتاق دیگر این خانه محل عبادت رسول خدا (صلی الله علیه وآله) و محل نزول وحی بود. اتاقی هم برای رسیدگی به امور مسلمی‌ن در آنجا وجود داشت.
- تخریب خانه حضرت علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها) در مدینه که محل حضور مکرر حضرت رسول خدا(سلام الله علیه ) و محل ولادت امام حسن(علیه السلام) و امام حسین(علیه السلام). همچنین محل نزول آیه ی تطهیر و حدیث کساء
- تخریب خانه ابوایوب انصاری اولین اقامتگاه پیامبر(صلی الله علیه وآله) در مدینه که حدود هفت الی دوازده ماه محل نزول وحی بود تا مسجد قبا و اتاقهایش ساخته شود
- تخریب خانه ارقم (دارالخیزران) در دامنه کوه صفا؛ پناهگاه رسول خدا(صلی الله علیه وآله) و نقطه آغاز نشر و گسترش احکام اسلام و اولین عبادتگاه مسلمی‌ن در مکه
- تخریب بیت الاحزان و گنبد بالای آن؛ بیت الاحزان خانه ای است که حضرت زهرا(سلام الله علیها) در آنجا به سوگ پدرش می‌ گریست.
- تخریب بارگاه های متعدد در قبرستان بقیع خانه ام المؤمنین حضرت خدیجه بنت خویلد در مکه مکرمه
- تخریب جایگاه عهد نامه مشهور رسول خدا (صلی الله علیه واله) با مشرکان که آن عهدنامه توسط موریانه خورده شد به جز بسم الله
- تخریب قبرستان المعلی در مکه مکرمه که بارگاه و مقبره برخی از اهل بیت علهیم السلام و یاران پیامبر در آن قرار دارد.
- تخریب قبور بسیاری از علمای و عرفای شافعی مذهب در کردستان ایران و...
- به آتش کشیدن مقام جعفر بن ابیطالب معروف به جعفر طیار در جنوب اردن
حال سوال اصلی این جاست که در صورت تفوق این گروه بر سوریه و کل منطقه، پیروان سایر ادیان و مقدسات آنها در چه درجه ای از امنیت خواهند بود و آیا اصلا امکان ادامه حیات برای آنها وجود خواهد داشت؟!
قدر مسلم آن است که این فرقه مذهبی هیچ حد و حدودی در تخریب آثار و افکار سایر ادیان و مذاهب برای خود قائل نیست و آتشی که آنها امروز در سوریه برمی افروزند به زودی دامان کل منطقه و ادیان ساکن در آن را خواهد گرفت.
حسین احمدی
دیدگاه کاربران

در حال حاضر دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

ارسال دیدگاه

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید: فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. نظراتی که شامل فحش، ناسزا و توهین به افراد، گروه، دین و مذاهب باشد حذف می شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *